Kurzy němčiny

Můžete to sice s němčinou zkusit jako samouk, ale mnohem více vám dají kurzy němčiny s lektorem. Existuje několik typů kurzů, které se od sebe liší – ať už náplní, cenou, náročností, nebo pojetím hodin.

Kurzy němčiny můžou navštěvovat jak úplní začátečníci, tak lidé, kteří už jazyk plynule ovládají, ale chtějí se zlepšit v nějakém specifickém oboru. Jde o to správně vybrat. V následujícím přehledu jsou kurzy němčiny, na které můžete v nabídkách jazykovek narazit a zároveň jejich stručná charakteristika, která by vám měla s výběrem pomoci.

Kurzy němčiny a jejich typy

Kurzy angličtiny vždy vybírejte s přihlédnutím ke své pokročilosti a také s vědomím toho, co od něj čekáte. Není kurz jako kurz. Níže nabízíme podrobnější charakteristiku obvyklých tipů jazykových kurzů angličtiny a tipy na konkrétní jazykové školy.

  • Přípravné kurzy němčiny mají za hlavní cíl připravit vás na důležitou jazykovou zkoušku – maturitu nebo třeba certifikát. Obvykle probíhají dva až tři měsíce, ale o co jsou kratší, o to jsou intenzívnější.
  • Firemní kurzy němčiny obvykle absolvujete na popud vašeho zaměstnavatele. Odpovídá tomu i jejich náplň, která je různorodá a obvykle šitá na míru vašim jazykovým dovednostem. Nejčastěji bývají zaměřené na obchodní němčinu.
  • Individuální výuka němčiny jsou sice dražší, ale lektor se maximálně přizpůsobuje vašim časovým možnostem. Přístup lektora je individuální i co se týká náplně kurzu. Projde s vámi to, co vám dělá potíže.
  • Specifické kurzy němčiny by vám měli pomoci s orientací v konkrétním oboru. Proto by se v něm měl orientovat i sám lektor. V současnosti můžete navštěvovat například kurzy zaměřené například na cestovní ruch, právní problematiku, medicínu nebo pohostinství.

Tipy na kurzy němčiny v Praze

S výběrem kurzu vám nejlépe poradí přímo v jazykové škole. Zkuste třeba jazykovou školu Elvis, kde má výuka němčiny dlouhou tradici.

V našem přehledu jazykových škol se můžete podívat i nabídku kurzů němčiny dalších jazykovek.