Výuka němčiny – zajímavé odkazy a zdroje

Němčinu můžete studovat i zajímavějšími způsoby, než je biflování frází a slovíček z učebnic. Na internetu je spousta stránek, které vám usnadní vaše studium. S internetovými slovníky odpadá zdlouhavé listování těmi papírovými. Chytré programy vám opraví a vyhodnotí gramatická cvičení. Správnou výslovnost můžete trénovat za pomoci jednoduchých aplikací.

Níže jsme pro vás připravili výběr několika internetových stránek, díky kterým bude němčina a její studium zase o kousek jednodušší. Kromě výkladu gramatiky na nich najdete i gramatická cvičení, slovníky a slovní zásobu.

Němčina online

Internetový rozcestník vám nabídne odpověď na většinu dotazů, které k němčině máte. Najdete tady odkazy na internetové kurzy němčiny, na jazykové školy, na stránky, díky kterým vás bude výuka němčiny bavit, ale i odkazy na burzy učebnic.

Německy

Ucelený portál nabízí kompletní německou gramatiku, testy, informace k jazykovým zkouškám, možnost domluvit si doučování němčiny, ale i křížovky a užitečnou aplikaci, kde vám virtuální postava správně vysloví jakékoliv německé slovo, které potřebujete.

Němčina zdarma

Několik desítek testů, ve kterých si procvičíte německou gramatiku. Testy jsou přehledně rozdělené do kategorií, takže můžete procvičovat právě tu oblast, ve které si nejste příliš jistí. Součástí jsou i přehledně uspořádané soubory tematické slovní zásoby.

Německá gramatika

Kvalitně zpracovaný web s přehledem té nejdůležitější gramatiky – částečně v přehledných tabulkách. Nejdete tady i gramatická cvičení a animace a prezentace přibližující nejen německou gramatiku, ale i německé reálie.

Němčina na internetu

Kromě již obligátní gramatiky najdete na této adrese i další gramatická cvičení a sekci, kde si můžete domluvit dopisování s lidmi z německy mluvících zemí. Protože i při psaní dopisů aktivně pracujete na zlepšení úrovně své němčiny.

Česko-německý a Německo-český slovník

Na této adrese najdete nejen německo-český a česko-německý slovník, ale i slovníky z a do dalších jazyků. Odpadá vám tak zdlouhavé listování ohromnými papírovými slovníky, které akorát zdržuje a odrazuje od dalšího studia.

Deutsch Lern

Německy psaný portál je určený spíš než pro začátečníky pro středně a více pokročilé studenty němčiny. Kromě jazykových testů jsou tu sekce pro rozšíření slovní zásoby, texty vhodné ke čtení a možnost zaplatit si internetový kurz němčiny.

Bezplatná výuka jazyků

Bezplatná internetová výuka jazyků. Na těchto stránkách si můžete za pomoci jazykových cvičení procvičit a rozšířit slovní zásobu. Fráze, tematicky zaměřené okruhy slov – nejen v němčině, ale i v dalších jazycích.

A pokud se chcete svěřit rovnou do rukou odborníků, mrkněte na přehled jazykových škol.