Němčina a přípravné kurzy němčiny k jazykovým zkouškám

Němčina je po angličtině a francouzštině 3. nejrozšířenější jazyk na českých školách. Přípravné kurzy němčiny k maturitě nebo přijímacím zkouškám na vysoké školy jsou velmi rozšířené.

Podobně rozšířené jsou i přípravné kurzy němčiny k jazykovým zkouškám. V Česku je možné kromě dalších složit jazykové zkoušky ÖSD (ve třech úrovních), TELC (pět úrovní) nebo ECL (čtyři úrovně). Ke všem existují na trhu adekvátní přípravné kurzy němčiny.

Přípravné kurzy němčiny – co vás v nich čeká?

Přípravné kurzy němčiny mají od těch všeobecných, které mají za hlavní cíl naučit něco nového, za hlavní úkol připravit studenty na jednu konkrétní zkoušku. Základní náplní přípravného kurzu tak je převážně opakování a ujasňování gramatiky a jejích problematických částí.

Přípravné kurzy němčiny jsou tak určené pro ty, kteří už němčinu ovládají alespoň na mírně pokročilé úrovni. Přípravné kurzy němčiny tady proto nejsou od toho, aby učili základy.

Přípravné kurzy jsou obvykle krátké – doba jejich trvání je okolo dvou až tří měsíců, nejčastěji na jaře před maturitou a přijímačkami. V kurzu se obvykle sejde jen menší skupina lidí, obvykle proto bývá dostatek času na to, aby lektor procvičil všechna problematická místa.

Tipy na kurzy němčiny v Praze

Němčinu můžete pilovat například v jazykové škole Elvis, která nabízí několik typů kurzů němčiny - pro začátečníky, pokročilé, i hodiny konverzace.

Tipy na další jazykové školy najdete v našem přehledu.

Samoukům by se zase mohl hodit rozcestník užitečných odkazů na stránky, které jsou užitečnými pomocníky při studiu němčiny.