Němčina – přehled jazykových škol

Při výběru jazykové školy je dobré dát na reference od lidí, kteří už v ní výuku absolvovali. Snadno se vám totiž může stát, že vámi investované peníze se utopí ve studiu, které vám vůbec nic nedá. Proto je lepší dát na doporučení a neřídit se jen pěknými prezentacemi na internetu. Níže jsme pro vás připravili přehled několika jazykovek, které nabízejí výuku němčiny.

Goethe institut

Pravděpodobně nejznámější instituce, která se zabývá nejen jazykovými kurzy, ale pořádá i tematické semináře, promítání německých filmů nebo diskuze s rodilými mluvčími. Němčinu tady můžete trénovat na všech frontách.

London Institute

Pražská jazyková škola London Institute sídlí nedaleko náměstí Republiky a nabízí jak standardní jazykové kurzy, tak konverzační kurzy, kurzy pro firmy i pro skupiny. Zlepšit tady můžete svou němčinu, angličtinu, španělštinu a francouzštinu, zajistit si pomaturitní intenzivní studium nebo jazykový pobyt v zahraničí.

Jazyková škola Elvis

Jazykovka Elvis funguje v Praze od roku 1990 a podílí se na pořádání jazykových „Cambridge zkoušek“, jako je například FCE. Její studenti v nich dosahují dobrých výsledků a i tady můžete kromě angličtiny studovat i španělštinu. Třeba v jednom z letních prázdninových kurzů.

Caledonian School

Pražská jazykovka má ve své nabídce desítek jazyků i kurzy němčiny. Kromě toho je tu možnost jednorázově navštěvovat konverzační kluby, kde si můžete zlepšit svou schopnost komunikovat v cizím jazyce.

Jazyková agentura Clever

Jazyková agentura na Karlově náměstí nabízí jazykové kurzy pro všechny od začátečníků pro velmi pokročilé. Pokud nevíte, kam se zařadit, můžete si na jejich stránkách vyzkoušet zkušební test.

Jazyková škola JIPKA

Jedna z největších pražských jazykových škol nabízí jazykové kurzy němčiny pro veřejnost, firmy i jednotlivce. V její nabídce najdete běžné hodiny, hodiny konverzace, ale i třeba kurzy university třetího věku.

Jazyková škola PRESTO

Začátečníci až středně pokročilí mohou využít služeb jazykové školy Presto v centru Prahy. Nejčastější volbou jsou tady intenzívní semestrální kurzy, které mají za cíl rozšířit portfolio doposud získaných znalostí.

Jazyková škola Berlitz

V této jazykové školy pracují se stejnojmennou metodou Berlitz. Ta vás prý naučí i přemýšlet v cizím jazyce a následně pohotově reagovat na vzniklé situace. Kurzy vedou obvykle rodilí mluvčí, popřípadě velmi zkušení lektoři.

Výuku němčiny ulehčí i chytré a užitečné jazykové stránky. Přehled těch nejzajímavějších najdete na stránce zajímavých odkazů. Pomoci by vám mohlo i několik tipů jak na výuku němčiny